מחפשים המלצות למנתח קטרקט טוב? כמה דברים שחשוב לדעת


מחפשים המלצות למנתח קטרקט טוב? ניתוחי הקטרקט נמצאים ברשימת ההליכים הכירורגיים הנפוצים והבטוחים ביותר כיום בארץ ובעולם, עם שיעורי הצלחה של כ 98%, בפרט כשמיישמים אותם בטכניקות עדכניות, תוך הסתייעות במכשור רפואי ממוחשב ומתקדם. יחד עם זאת, אל לנו לשכוח שבדומה לכלל ההליכים הכירורגיים, גם בניתוחי הקטרקט קיים סיכון למגוון סיבוכים פוטנציאליים. 

כאן באים לידי ביטוי מומחיותו, הכשרתו וניסיונו הקליני של הרופא המנתח, ואלו יכולים להשפיע במידה לא מבוטלת על סיכויי ההצלחה של הניתוח. אחת הדוגמאות היא היכולת של המנתח להתאים לכול מועמד לניתוח את סוג הטיפול הנכון ביותר בהתחשב ברקע הרפואי שלו ובמצבו הפרטני, דבר שעשוי לצמצם באופן משמעותי את הסיכון לסיבוכים.

 

סיבוכים כירורגיים שעלולים להתרחש בניתוחי קטרקט

ד"ר חגי אביזמר הנו רופא עיניים ומנתח בכיר המתמחה בניתוחי קרנית ומקטע קדמי. ד"ר אביזמר מכהן במרכז הרפואי וולפסון שבחולון כראש תחום קרנית ומקטע קדמי מאז שנת 2001, ומשמש גם כחבר הוראה בדרגת מרצה בכיר בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. 

ד"ר חגי אביזמר מסביר שישנם מספר סיבוכים כירורגיים שעלולים להתרחש בניתוחי קטרקט כמו בצקת בקרנית עם פגיעה בשקיפותה, דימום תוך עיני, זיהום, צניחה של העפעף, כוויה בקצוות החתך הניתוחי, ומנח לא נכון של העדשה המושתלת. 

סיבוך נוסף הוא קרע בקופסית האחורית של העדשה ופיזור חומר העדשה בחלל הזגוגיתי שבעין, מה שמחייב בדרך כלל ניתוח רשתית נוסף. סיבוך זה קשור, אמנם, למצב העין, אך הוא קשור במידה רבה גם בניסיון המנתח.

 

המלצות למנתח קטרקט | ד"ר חגי אביזמר

איך לבחור רופא מומחה לניתוחי קטרקט? 

ראוי להבהיר שישראל היא מדינה המתאפיינת במערכת בריאות מתקדמת ביחס למדינות אחרות בעולם, ויש בה שפע של רופאים טובים ואיכותיים. ברם, תמיד יהיו פערים בין רופאים למיניהם, אם מבחינת הניסיון הקליני והמקצועיות, ואם מבחינת הגישות הטיפוליות, אחוז ההצלחות וכן הלאה, כך שמדד שביעות רצון מצד מטופלים אחרים מהווה פרמטר חשוב וכדאי שלא לוותר עליו. 

ניתן כיום לקבל מידע על רופאי עיניים והמלצות למנתח קטרקט דרך רשת האינטרנט, באמצעות כניסה לאתרים, בלוגים ופורומים רפואיים. לאחר ההתרשמות הבסיסית מהרופא המנתח, רצוי לברר גם לגבי המוסדות האקדמיים שבהם הוא רכש את השכלתו, בתי חולים שעבר בהם התמחות והתמחות על, ניסיונו הקליני והתפקידים שבהם כיהן ומכהן בהווה.