מתי צריך ניתוח קטרקט?


ניתוח קטרקטקטרקט הוא מצב של עכירות בעדשת העין, ועל מנת לטפל במצב יש להוציא את העדשה העכורה ולהחליפה בעדשה מלאכותית. ניתוח קטרקט הוא הליך כירורגי שגרתי, ובמצב של עכירות העדשה וראייה מטושטשת זהו הפתרון האופטימלי.

ברוב המקרים, קטרקט מתפתח בהדרגה עם טשטוש ראיה הולך וגובר. העדשה אחראית למיקוד קרני האור שחודרות דרך האישון אל הרשתית. אם מעבר קרני האור משובש - הראייה הופכת מטושטשת. ניתוח קטרקט הנעשה על ידי מנתח קטרקט מנוסה חיוני במיוחד לראייה מיטבית.

רופא העיניים יבדוק ויאבחן את הסבירות להתפתחות של קטרקט, ובמקרה הצורך ימליץ על הליך כירורגי, ניתוח קטרקט. אם הופניתם לניתוח קטרקט חשוב לפנות למנתח קטרקט מנוסה על מנת לבצע את ההליך הכירורגי במהירות ובקלות.

 

מה כולל ניתוח קטרקט?

ניתוח קטרקט הוא תהליך כירורגי קצר במהלכו מחליפים את העדשה החולה בעדשה חדשה. בשלב ראשון מתבצע חתך מיקרוסקופי זעיר המאפשר להחדיר מכשיר אולטראסאונד השואב את רסיסי עדשת העין העכורה, ובשלב השני מכניסים עדשה מלאכותית רגילה או עדשת פרימיום. הניתוח אורך בין 15 ל-20 דקות – תשתחררו הביתה ללא חבישה וללא תפרים ובמהרה תחזרו לתפקוד מלא ורגיל. המנתח מבצע את ניתוח הקטרקט גם באמצעות מכשור לייזר מתקדם ובאופן מהיר ומדויק –זמן ההחלמה קצרה וללא כאבים מיותרים!

 

הניתוח מבוצע בלייזר ולכן ניתן להשיג דיוק במיקום הפתחים בקרנית, יצירת פתח עגול ומדויק בקופסית העדשה, עם מיקום מדויק יותר של העדשה המלאכותית. הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית באמצעות טיפות אלחוש לעיניים והמטופל אינו חש בכאב. במהלך ניתוח קטרקט המטופל ער, ובתום ההליך העין לא נחבשת. לאחר מנוחה קצרה המטופל משתחרר לביתו.